Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

sa-mi vaccinez copilul sau nu?!!!

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: sa-mi vaccinez copilul sau nu?!!!   Joi 2 Sept 2010 - 4:21

:!: Am si eu o intrebare si nu stiu cui sa ma adresez mai exact asa ca m-am gandit sa va intreb pe voi...MULTE dintre voi stiu ca eu sunt ADA de pe celalalt forum si de asemeni stiu si ca sunt insarcinata cu ce-l de-al doilea copil si de ceva vreme ma tot framanta o intrebare pe care nu reusesc sa-i gasesc un raspuns. Nimeni nu stie exact care este cauza AUTISMULUI DAR SE VORBESTE MULT CA O PARTE DIN VINA AR AVEA-O ACELE VACCINURI CARE LI SE FAC COPIILOR DE LA NASTERE SI PANA APROAPE DE IMPLINIREA VARSTEI DE 2ANI SI 4LUNI !Va rog sa ma credeti ca nu stiu ce sa fac , daca sa ai fac aceste vaccinuri viitorului meu copil sau nu :no: :roll: POATE M-ATI AJUTA VOI CU MAI MULTE INFORMATII :| nu vreau nici sa risc dar nici sa iau vreo decizie gresita! Imi este frica sincer nu vreau sa se mai repete iar aceasta experienta urata, stiu ce totul tine de voia lui D-zeu el e singurul care ne fereste de nenorociri si necazuri dar totusi nu-mi strica sa aflu si parerile voastre despre acest subiect! Va pup si sa avem parte numai de sanatate si sa ne auzim numai de bine :sunny:
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 48
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: sa-mi vaccinez copilul sau nu?!!!   Joi 2 Sept 2010 - 6:31

Ada , vaccinurile feresc copilasul de anumite boli . Stiu ca ai o indoiala in suflet acum , cu siguranta si eu as avea daca as fi in locul tau , dar, exista remedii homeopate care ajuta la eliminarea substantelor nocive din organism , imediat dupa vaccinare . In concluzie daca as fi in locul tau as intreba homeopatul cum sa procedez , in general Dr Naghiu prescrie Tuya inainte cu o zi de vaccinare ,alegerea ramane ..a ta pana la urma .
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: sa-mi vaccinez copilul sau nu?!!!   Joi 2 Sept 2010 - 9:32

DE ACORD CU GABY
SI EU AS PROCEDA LA FEL
SOLUTIA : DR. NAGHIU
Sus In jos
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 44

MesajSubiect: Re: sa-mi vaccinez copilul sau nu?!!!   Vin 3 Sept 2010 - 10:01

aceeasi intrebare mi-am pus si eu cand eram insarcinata si deja ma interesasem la asistenta doctoritei de familie,ce se intampla daca refuz vaccinurile?...si dansa mi-a raspuns zicandu-mi ca ar fi bine sa anunt sanepidul, sa ma duc eu personal la sanepid si probabil de acolo primeam instructiuni ce puteam sa fac mai departe ...

sfatul mamicilor ,care ti-au scris mai sus e bun...

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: sa-mi vaccinez copilul sau nu?!!!   

Sus In jos

sa-mi vaccinez copilul sau nu?!!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: