Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Dieta fara cazeina si gluten. Mit sau adevar???

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Dieta fara cazeina si gluten. Mit sau adevar???   Vin 28 Sept 2012 - 0:22

bravo, inseamna ca al tau are un mare noroc. sa-l tii pe dieta fg si dc poti fara cazeina si in timp o sa vezi, ca la alti copii din afara , ca vor fi rezultate notabile.
Si eu am o probl cu al meu, la gradi cred ca le face supa cu ceva maggi sau mai stiu eu ce si desi merge doar 3 zile pe sapt , si maninca foarte putin acolo, e cam agitat... o fi de la mincare...
dar noi ii mai dam si cu gluten, premii mici, caci n-am ce face... nu mai merge terapia fara ele ( napolitane, in special ) .
Sus In jos
Ruthi

Data nasterii : 22/02/1986
Data de inscriere : 24/08/2012
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Dieta fara cazeina si gluten. Mit sau adevar???   Vin 28 Sept 2012 - 3:58

i-am dat intr-o zi putina paine si nu a avut nimic.probabil cu cazeina are probleme.am fost la pediatru si o sa ii fac si niste analize.chiar daca ies ok tot ii fac dieta. Parca i se schimba privirea cand e la dieta.priveste altfel.noi ii dam recompensa pufuleti, seminte decojite, si niste cipsuri din cartof. Star dar nu chipsuri normale. Noua terspeuta incearca sa il recompenseze altfel decat alimentar. Am descoperit si niste produse dr. Schar parca si au multe dulciuri fara gluten.
Sus In jos
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: Re: Dieta fara cazeina si gluten. Mit sau adevar???   Vin 28 Sept 2012 - 4:43

zi-ne ce analize ti-a zi pediatra sa-i faci sunt curioasa..
Sus In jos
Ruthi

Data nasterii : 22/02/1986
Data de inscriere : 24/08/2012
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Dieta fara cazeina si gluten. Mit sau adevar???   Vin 28 Sept 2012 - 6:35

A.. multe.cele uzuale dar pentru problema asta mi-a dat panelul de alergeni 3 si 4 si anti-gliadina iga si igg. Deci si voi sunteti la dieta.incearca sa ii duci mancare de la tine sa vezi daca mai face asa.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dieta fara cazeina si gluten. Mit sau adevar???   

Sus In jos

Dieta fara cazeina si gluten. Mit sau adevar???
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» tv Teletech LED32127D

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: